"VII Spotkanie z Małym Teatrzykiem"
2014-03-26

 

26 marca 2014r. w naszym przedszkolu odbył się przegląd teatralny, którego celem było rozwijanie dziecięcej wyobraźni wrażliwości na żywe słowo oraz wyrabianie odwagi i śmiałości. Przegląd przygotowała p. Ewa Irzyk z pomocą innych nauczycieli. Mali artyści występowali w przygotowanym bajkowym domku z przywiezionymi przez siebie rekwizytami. W przeglądzie wzięły udział dzieci z siedmiu przedszkoli Gminy Brzozów.

W świat baśni i bajek przeniosła nas Natalia Kędra piosenką pt.: ,,Podróż do bajek”. Jako pierwsi wystąpili Joasia Rak i Mateusz Śmigiel z utworem ,,Jaś i Małgosia”, pod opieką p.  Agnieszki Rychlickiej z Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Następnie Piotr Suwała i Jakub Śmigiel, których przygotowała p. Zofia Hebda  z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach przedstawili wiersz pt.: ,,W kuchni”.  Anna Wojdanowska i Zuzanna Rajchel z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Brzozowie, pod opieką p. Alicji Byczyńskiej zaprezentowały utwór pt.: ,,Wiosenna przygoda”. Przedszkole Samorządowe nr 2 w Brzozowie reprezentowali: Maksymilian Byczek i Wiktoria Ślączka, przedstawiając opowiadanie ,,Hałabała szuka wiosny”. Przygotowała ich p. Eliza Pietryka. ,,Bajkę o księżniczce Zuzannie i o królewiczu Witaminku” pokazały: Paulina Nędza i Kamil Barbara z Przedszkola samorządowego w Grabownicy, których przygotowała p. Bogusława Antoń. Przedstawienie o wiośnie zaprezentowały dzieci z Przedszkola  z Przysietnicy. Byli to: Wiktoria Haliniek i Kacper Klucz z p. Agatą Szarek. Na koniec wystąpili Kacper Jaszczor i Filip Ziomek z naszego przedszkola z utworem ,,Kot w butach”. Piosenkę o kocie zaśpiewała Julia Bąk.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, a także do obejrzenia występów tanecznych grup: ,,Motylki” i ,,Słoneczka”. Na zakończenie p. dyrektor Danuta Kędra wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Ewa Irzyk

Nasi sponsorzy