Przedszkole Samrządowe nr 1 w Humniskach
0000-00-00

Historia przedszkola

Przedszkole w Humniskach otwarte zostało 1 lutego 1959 roku.  Budynek wybudowany został przez Kopalnictwo Naftowe.

Początkowo utworzono 2 oddziały dzieci 6-cio letnich ,po 35 dzieci w grupie. Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Maria Dudek .Pracowała razem z panią Haliną  Dudycz. W 1973 roku przedszkole przeszło pod Wydział Oświaty  w Brzozowie .Zatrudniono również kolejnego pracownika –panią Teresę Łuczycką. Zmodyfikowano też nazwę placówki. Jego pełna nazwa brzmi Przedszkole Samorządowe nr 1 w Humniskach. W latach 1984 -2004 funkcję dyrektora pełniła pani Zofia Gołąbek. Obecnie dyrektorem przedszkola jest pani Danuta Kędra.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00. Placówka nasza zapewnia opiekę 75 dzieciom w trzech oddziałach. Do realizacji zamierzeń wychowawczo-dydaktycznych posiadamy 3 sale zabaw. Pomieszczenia są duże i słoneczne, wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod i form pracy na bieżąco wzbogacanych o wszelkie innowacje pedagogiczne. Zapewniamy dzieciom właściwe warunki rozwoju, wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa w miłej i przyjaznej atmosferze.

Kilka zdjęć z dawnych czasów

(kliknij na zdjęcia aby powiększyć)

Tradycje świąteczne nie były obce ówczesnym przedszkolakom.

Przed świętami Bożego Narodzenia Mikołaj odwiedzał dzieci przedszkola, a w oczekiwaniu na święta Wielkanocne przedszkolaki przygotowywały koszyki Wielkanocne.

Nauczyciele byli bardzo kreatywni i aktywnie uczestniczyli w przedstawieniach przygotowywanych wspólnie z dziećmi.

W ramach wychowania zdrowotnego dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym.

Po skończonej pracy nauczycielki pielęgnowały ogródek mieszczący się w ogrodzie przedszkolnym.

Kadra przedszkola

Dyrektor przedszkola:

mgr Danuta Kędra - nauczyciel dyplomowany

Nauczyciele:

Małgorzata Latoś - nauczyciel dyplomowany

Ewa Irzyk - nauczyciel mianowany

mgr Monika Sokołowska-Supel - nauczyciel dyplomowany

mgr Elżbieta Sadowska - nauczyciel dyplomowany

Pracownicy administracji i obsługi:

Wiesława Winiarska - pomoc nauczyciela

Katarzyna Tesznar - indendent

Urszula Bryś - kucharka